برگشت به دانشگاه علم و صنعت ایران
   [صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره ما::
اخبار و اطلاعیه ها::
بیمه::
وام::
مسافرت ها::
تعاونی::
امکانات دانشگاه::
بهداشت و سلامت::
تصاویر::
گوناگون::
ارتباط با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
:: صدور آنلاین ۱۰۷۵۰ گواهی کسر از حقوق برای بازنشستگان کشوری ::
 | تاریخ ارسال: 1399/8/28 | 
 صدور آنلاین ۱۰۷۵۰ گواهی کسر از حقوق برای بازنشستگان کشوری
مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: از حدود ۱۱ هزار درخواست ثبت شده در سامانه صدور گواهی کسر از حقوق، تعداد ۱۰ هزار و ۷۵۰ گواهی صادر و تحویل پست داده شده است. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، علی خدامی با تاکید بر لزوم توسعه دولت الکترونیک و دسترسی برابر به خدمات دولت و صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: راه اندازی سامانه صدور آنلاین گواهی کسر از حقوق برای بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق از ۷ آبان ماه امسال در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir آغاز به کار کرده که در همین مدت بیش از ۱۱ هزار درخواست در این سامانه ثبت شده است. 
خدامی با بیان اینکه «صندوق بازنشستگی کشوری در زمینه صدور گواهی کسر از حقوق فعال عمل کرده است»، گفت: در این مدت و از حدود ۱۱ هزار درخواست ثبت شده، تعداد ۱۰ هزار و ۷۵۰ گواهی پس از تایید و طی فرآیندهای مالی به صورت برخط صادر شده است تا ازطریق پست به نشانی بازنشستگان ارسال شود. 
وی با بیان اینکه «حدود ۳۵۰ درخواست پس از بررسی فاقد شرایط صدور گواهی از جمله محدودیت مالی متقاضی، نشانی و اطلاعات اشتباه و غیره بودند و بنابراین برای این تعداد گواهی کسر از حقوق صادر نشده است»، اظهار داشت: ممکن است مانند بسیاری از خدمات جدید در سازمان ها، در این فرآیند با توجه به حذف مراحل و فرآیندهای قبلی اشکالاتی به وجود آید اما به زودی این مشکلات نیز برطرف می شود.
خدامی تصریح کرد: اساس کار سامانه‌ی صدور گواهی کسر از حقوق، تعیین سقف ۶۰ درصدی حقوق فرد بازنشسته است که بر مبنای میزان حقوق دریافتی و کسوری که وجود دارد و در اختیار صندوق بازنشستگی است، بررسی های لازم به صورت هوشمند و در مدت کوتاهی توسط سیستم بعمل آمده و گواهی صادر می شود. 
خدامی افزود: برخی از بازنشستگان به دلایلی موفق به اخذ گواهی کسر از حقوق از ذیحسابان دستگاه ها نمی شدند که این مساله خود به نابرابری دسترسی بازنشستگان به این خدمت دامن زده بود. 
وی تصریح کرد: ایجاد محدودیت و تعیین برخی شرایط در این خدمت برای این است که هر بازنشسته بتواند برمبنای حقوق دریافتی و ظرفیت های مالی که در حقوق بازنشستگی دارد از گواهی کسر از حقوق استفاده کند و تعهد مازاد برظرفیت موجود، برای وی و دستگاه اجرایی ایجاد نشود.
مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه «اتخاذ این تصمیم و راه اندازی سامانه صدور آنلاین گواهی کسر از حقوق پس از بررسی های کارشناسی انجام شده است» گفت: گواهی های صادر شده و ضمانت نامه های مرتبط در سامانه به صورت دائمی ذخیره شده و قابل رصد و بررسی سیستماتیک است و اثر خود را در حقوق و سابقه مالی بازنشستگان می گذارد و همه فرآیندهای موجود بدون دخالت دست و اشخاص صورت می گیرد.
خدامی صدور خدمات غیرحضوری مثل صدور گواهی های آنلاین در شرایط فعلی کرونا را ضروری دانست و بیان کرد: در شرایطی که تاکید دولت بر ارائه خدمات به صورت آنلاین و غیرحضوری به خصوص برای گروه بازنشستگان است، ارائه چنین خدمتی به کاهش تردد و مراجعه حضوری این عزیزان کمک می کند.
مدیرکل امور مالی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه «هر طرح جدیدی ممکن است اشکالات یا محدودیت هایی داشته و حامل فرهنگ جدیدی باشد» اظهار داشت: شاید تا پیش از این بازنشستگان با مراجعه به یک دستگاه ظرف چند ساعت یا کمی بیشتر گواهی مورد نیاز خود را دریافت می کردند، اما اکنون و با وجود اینکه صدور گواهی ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت بیشتر طول نمی کشد، چون گواهی از طریق پست ارسال می شود، زمان این خدمت به سه روز تا یک هفته افزایش یافته است. 
وی گفت: به طور معمول خدمات آنلاین و غیرحضوری در حوزه مالی و حقوقی که محصول آن یک سند رسمی است، یک دوره زمانی چند روزه را به خود اختصاص می دهد و بنابراین نیاز است متقاضیان برای استفاده از تسهیلات بانکی یا سایر امور خود، این دوره زمانی را مدنظر قرار دهند. 
وی همچنین گفت: صندوق بازنشستگی کشوری به دنبال مذاکره با بانک ها است تا شرایطی فراهم کند که پس از صدور گواهی کسر از حقوق در سامانه، متقاضی با چاپ برگه سیستمی حاوی مهر و امضای امور مالی صندوق بتواند از این گواهی برای ارائه به بانک استفاده کند که برای تحقق این موضوع نیازمند همکاری و تعامل سیستم بانکی کشور هستیم. 
او همچنین گفت: صندوق بازنشستگی کشوری همچنان در تلاش است تا به هرشکل ممکن مدت زمان این خدمت را کاهش دهد تا بازنشستگان عزیز بتوانند با خیال آسوده از این خدمت با سرعت بیشتری استفاده کنند.
دفعات مشاهده: 838 بار   |   دفعات چاپ: 160 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 46 queries by YEKTAWEB 4570