[صفحه اصلی ]    
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
مدیریت دانشکده::
اعضای هیات علمی ::
معرفی افراد::
امور آموزش::
امور فرهنگی::
امور پژوهشی::
کارشناسی ارشد مجازی::
کارشناسی ارشد پردیس::
اخبار و رویدادها::
فضاهای آموزشی و تحقیقاتی ::
تسهیلات پایگاه::
تماس با ما::
::
ورود به سایت دروس
دانشجویان روزانه و پردیس
دانشجویان مرکز آموزش الکترونیکی
..
دفاعیه کارشناسی ارشد

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: زهرا حیاتی - ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/3/26 | 

ارائه­ دهنده:

زهرا حیاتی 

  استاد راهنما:

 دکتر سعید پارسا

هیات داوران:
دکتر محمد عبداللهی ازگمی ، دکتر حمیدرضا شهریاری

زمان:
دوشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۶

ساعت ۱۰:۰۰
 

 


خانم زهرا حیاتی دانشجوی کارشناسی ارشد آقای دکتر سعید پارسا دوشنبه  ۲۶ خردادماه ساعت  ۱۰:۰۰  از پروژه کارشناسی ارشد خود  تحت عنوان "راهکاری جدید جهت تولید خودکار مجموعه آزمون با هدف بهبود مکان­یابی آماری خطا مبتنی بر تحلیل علّی-آماری " دفاع خواهند نمود.

چکیده پایان نامه:
در مسئله مکان­یابی خطا، ممکن است حضور یک جمله در اجراهای خطادار کاملاً متأثر از اشکال موجود در جمله دیگر باشد. همبستگی آماری میان یک جمله و خروجی برنامه بیانگر رابطه علّی-معلولی میان آن­ها است. بنابراین، می­توان به مسئله مکان‌یابی خطا از دیدگاه علّی-معلولی نگاه کرد. پژوهش­های پیشین در زمینه تحلیل علّی-آماری در محاسبه امتیاز مظنون به خطایی، یک مدل رگرسیون خطی به ازای هر دستورالعمل از برنامه ایجاد می­کنند، این روش­ها سربار محاسباتی و حافظه­ بالایی دارند که باعث عدم مقیاس­پذیری آن­ها می­گردد. به منظور کاهش این هزینه­ها، می­توان استنتاج علّی-آماری را صرفاً روی زیرمجموعه کوچکی از جملات برنامه انجام داد.
  در روشTD-CSFL، در این پایان­نامه، ابتدا محدوده جملات مظنون به خطا را در قالب یک شاخه اجرایی مشخص می­نمایم. برای این منظور در مسیر اجرایی خطادار از انتها به ابتدا شرط­ها را نقیض کرده، و با استفاده از حل­کننده داده­ آزمون را برای مسیر تولید می­­کنیم. سپس برنامه را مجدداً به­صورت اجرای نمادین پویا، با داده آزمون به دست آمده اجرا می­کنیم. بدین ترتیب با توجه به نتیجه موفّق و یا ناموفّق بودن اجرا، مشخص می­کنیم که کدام شاخه مظنون به خطا است. بنابراین، محدوده جملات برای اعمال روش علّی-آماری را به حداقل ممکن تقلیل نموده­ایم. در واقع برای اولین بار مسئله تعیین خودکار مکان خطا را به سه زیر مرحله، یافتن مسیر اجرایی خطادار، شاخه مظنون به خطا و بلاخره یافتن جملات مظنون به خطا در شاخه خطادار تبدیل نموده­ایم. داده­های آزمون در این روش به صورت هدفمند و با حداقلِ ممکن جهت تعیین شاخه خطادار و پس از آن جملات مظنون به خطای درون شاخه مشخص شده، تولید می­گردد. از این طریق مشکل روش­های آماری که تحت تأثیر داده­های آزمون هستند را توانسته­ایم برای اولین بار از میان برداریم.
روش ارائه شده، TD-CAFL، بر روی مجموعه­ آزمون­ Defects۴j مورد آزمایش قرار گرفت. برای ارزیابی میزان بهبود روش، از معیارهای رایجی همچون تعداد جملات مورد بررسی و دقّت مکان­یابی خطا استفاده کرده­ایم. نتایج به دست آمده نشان می­دهد که روش پیشنهادی از نظر معیارهای ارزیابی منتخب در مقایسه با سایر راهکارهای مرتبط عملکرد بهتری دارد. در نهایت نشان دادیم که استفاده از تحلیل علّی- آماری در کنار روش ارائه شده سبب افزایش دقّت در مکان­یابی خطا خواهد شد. 

  دانشکده مهندسی کامپیوتر مدیریت تحصیلات تکمیلی

دفعات مشاهده: 1151 بار   |   دفعات چاپ: 168 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

Persian site map - English site map - Created in 0.1 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 4219