[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی واحد سازمانی::
امور فرهنگی اساتید::
امور فرهنگی کارکنان::
آموزش فرهنگی و اجتماعی::
دبیرخانه ستاد فرهنگی رفاهی::
دبیرخانه فارغ التحصیلان::
آرشیو اخبار و رویدادها::
معرفی کتاب های مفید::
معرفی پایگاه های مفید::
آلبوم تصاویر::
ارتباط با ما::
آیین نامه و فرم ها::
::
فرهنگی و اجتماعی

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در سایت

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
نظر خود را در مورد سایت مرقوم فرمایید:
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
تماس با ما

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ایران، ساختمان 15 خرداد، طبقه سوم

 تلفنخانه: 8 - 77240540-021

تلفن مستقیم: 77240460-021

فاکس: 77491238-021
داخلی 7436

Email: csc @ iust.ac.ir

سامانه پیامکی: 30009900990001

..
:: گزارش جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با مدیران فرهنگی دانشکده ها_۱۲ خردادماه ۱۳۹۹ ::
 | تاریخ ارسال: 1399/3/13 | 
گزارش جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با مدیران فرهنگی دانشکده ها
۱۲ خردادماه ۱۳۹۹
"فروپاشی غرب از درون اتفاق خواهد افتاد..."
 جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با حضور مدیران فرهنگی دانشکده ها و مدیران ستادی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران در روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۳:۳۰ الی ۱۵:۳۰ در مجتمع رفاهی اساتید دانشگاه برگزار گردید.
در ابتدا و پس از قرائت قران کریم، آقای دکتر مرزبان (مدیر محترم ارتباطات فرهنگی و اجتماعی) ضمن خوش آمدگویی به حضار، دستور جلسه را مطرح فرمودند.
سپس دکتر ارجمندی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در ادامه جلسه بیان داشتند.
ایشان در ابتدا با اشاره به اهمیت نظم و انظباط فردی و جمعی، نسبت به زمانبندی برگزاری به موقع جلسات نکاتی را عنوان کردند.
در ادامه این جمله ای از شهید آوینی را بیان کردند که: " فروپاشی غرب از درون اتفاق خواهد افتاد. من در فروپاشی تمدن غرب بیشتر به تحول درونی غربی ها امیدوارم، تا جنگی رو در رو که میان شرق و غرب و یا اسلام و غرب روی دهد. اما غرب از درون خواهد پوسید و در خود فرو خواهد ریخت و چون عقربی در محاصره آتش خود را نیش خواهد زد و کشت"و سپس به حمله نیروهایی امریکایی و شهادت سردار قاسم سلیمانی اشاره کرده و گفتند: امریکایی ها فکر می کردند با شهادت ایشان، و برقراری تحریم های بیشتر، جبهه مقاومت ضعیف شده و ما بسوی تسلیم سیاسی می رویم. اما پهلو گرفتن کشتی های ایران با پرچم مقدس جمهوری اسلامی در سواحل کشور ونزوئلا و پرتاب ماهواره نور نشان داد که تحلیل های آنها اشتباه بوده و تحریم ها ی ظالمانه نمی توانند اقتدار ایران را بشکنند.
به گفته ی مشاور کاخ سفید"این روزها ایران باعث آشوب و ناامنی در امریکا شده است" اگر چه ایران چنین دخالتی نداشته، اما این نشان از  قدرت جمهوری اسلامی ایران در خارج از مرزهای خود است که دشمنان چنین اعتراف می کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با طرح موضوع بیماری کرونا و تاثیرات منفی این موضوع بر فعالیت های فرهنگی، تاکید کردند که ما باید این تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و خود را با شرایط جدید تطبیق دهیم. این بیماری نباید جلو فعالیت های ما را بگیرد و حتی باید باعث تلاش بیشتر ما نیز بشود.
ایشان ادامه دادند، اگر چه احتمالا در آینده بخاطر این بیماری، ما آسیب های اجتماعی و اقتصادی داشته باشیم، اما این از وظایف ما و مدیران فرهنگی دانشکده هاست که باید برای کاهش این پیامدها برنامه ریزی کنیم و ایده های تازه ارائه دهیم.


ما باید به اندازه توان خود تلاش کنیم که بتوانیم  دغدغه های بحق مقام معظم رهبری را با برنامه های منسجم به انجام برسانیم. ما باید نسبت به موضوعات جامعه حساس بوده و به موقع احساس مسئولیت داشته باشیم...

در قسمت بعدی آقای دکتر ارجمندی به کلید واژه های مهمی چون " حجاب و عفاف، گفتمان سازی، کرسی های آزاداندیشی، عدالت خواهی، مطالبه گری همراه با استدلال و منطق و ..." در سخنرانی مقام معظم رهبری در جلسه سوم اردیبهشت ۱۳۹۹ اشاره داشتند، که ما باید به اندازه توان خود تلاش کنیم که بتوانیم  دغدغه های بحق مقام معظم رهبری را با برنامه های منسجم به انجام برسانیم. ما باید نسبت به موضوعات جامعه حساس بوده و به موقع احساس مسئولیت داشته باشیم.
حفظ روحیه جوانی می تواند در این راه به ما کمک بسیاری نماید. با نشاط بودن، بروز بودن و از این دست مسائل ما را در حفظ روحیه جوانی کمک می کند.
سپس دکتر ارجمندی اشاره داشتند که؛ مقام معظم رهبری سال های پیش این دانشگاه را با عنوان "فیضیه" خطاب کردند، که این موضوع بار مسئولیت سنگینی را به دوش همه ما گذاشته است.
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با تاکید به نقش مدیران فرهنگی در دانشکده ها، از آنها خواست با اختصاص وقت های مشخص شده، نسبت به موضوعات فرهنگی دانشکده فعال تر باشند. در واقع با تلاش بیشتر، ما می توانیم جایگاه مدیران فرهنگی در دانشکده ها را ارتقاء دهیم و به وظیفه خودمان عمل کنیم.
ایشان سپس از مدیران فرهنگی دانشکده ها خواست تا ارتباط با بدنه دانشجویی را بیشتر و با توجه به شرایطی که ویروس کرونا ایجاد کرده، برنامه های بروز و لازم مجازی برگزار کرده و دانشجویان را سرزنده نگه دارید. با کمک مدیران محترم فرهنگی در دانشکده ها باید مدیریت های فرهنگی جایگاه واقعی خود را پیدا کنند.
دکتر مرزبان در ادامه جلسه اشاره کردند که برای ارتباط بیشتر و موثرتر با مدیران فرهنگی دانشکده ها، تصمیم گرفته شده است که هر هفته یکی از مدیران فرهنگی دانشکده ها در جلسه هفتگی شورای مدیران فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی حضور داشته باشند.
در ادامه آقای دکتر دهقان نژاد ( مدیر محترم امور فرهنگی و فوق برنامه) با تاکید به آگاهی از برخی مشکلات مدیران فرهنگی دانشکده ها، به بخشی از فعالیت های این مدیریت ها در دوره قرنطینه اشاره داشتند و گفتند که، اگر چه بودجه امسال کاهشی است، ما نباید از کیفیت برنامه ها کاسته شود.
در پایان جلسه نیز چند نفر از مدیران فرهنگی دانشکده ها به بیان برخی از پیشنهادها و مشکلات خود پرداختند.از جمله : پیشنهاد ایجاد کانال های فرهنگی در فضای مجازی، برای ارتباط بیشتر با دانشجویان. عدم تخصیص بودجه برای برخی از مدیران فرهنگی و ابهام در چگونگی برنامه ریزی های فرهنگی با توجه به شرایط بیماری کرونا، که این موضوعات توسط آقای دکتر ارجمندی پاسخ داده شدند.
دفعات مشاهده: 8861 بار   |   دفعات چاپ: 842 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مدیریت ارتباطات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد