[صفحه اصلی ]    
منوی اصلی
صفحه اصلی::
معرفی معاونت::
اخبار و رویدادها::
آئین نامه ها ::
آلبوم تصاویر::
::
مدیریت ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
سایت های مرتبط با معاونت

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
دفتر ترویج قرآن و عترت(ع)

AWT IMAGE

..
نظرسنجی
سایت معاونت فرهنگی و اجتماعی را چگونه ارزیابی می کنید؟
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
   
..
کرسی آزاد اندیشی

AWT IMAGE

..
آرشیو مطالب

..
کارگروه امور بانوان

AWT IMAGE

..
ملاقات های عمومی معاونت

..
جشن دانش آموختگان
..
:: دکتر ارجمندی: اساتید مشاور می بایست در راستای کمک به رفع برخی چالش‌های پیش رو دانشجویان، ورود نمایند ::
 | تاریخ ارسال: 1399/2/7 | 
اولین جلسه معاون فرهنگی و اجتماعی با اساتید مشاور دانشکده ها در سال جدید، دوشنبه اول اردیبهشت ۹۹ به صورت مجازی برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه، دکتر ارجمندی (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه) با تبریک سال جدید و اعیاد مبارک ماه شعبان گفت: بحران کرونا شرایط ویژه ای همچون قرنطینه و آموزش مجازی را برای جامعه دانشجویی و به طبع معاونت فرهنگی و اجتماعی  ایجاد کرده که وظیفه مسئولین فرهنگی و مشاوره ای  دانشگاه را سنگین تر از پیش نموده است. ما نباید در این شرایط نسبت به دانشجویان و حتی کارکنان بی توجه باشیم که الحمدالله در دانشگاه در عرصه های آموزشی و فرهنگی حرکت های خوبی انجام شده است.
وی در تبیین اهمیت نقش اساتید مشاور افزود: از آنجا که فرهنگ، نقشی اساسی در مسایل مختلف و نیازمندی های انسان ها دارد و در واقع فرهنگ است که به علم و دانش جهت می‌دهد، نقش محوری و کلیدی اساتید مشاور بسیار حایز اهمیت است. وی افزود: به قول امام خمینی (ره)، ما معلمین نقش انبیاء را داریم و انبیاء برای هدایت انسان ها به سوی انسان می رفتند، نه این که بنشینند تا مردم سراغشان بیایند. پس باید ما سراغ جوان ها و دانشجویان عزیز برویم و در تعالی روح و جان و علم و دانش آنها نقش تاثیرگذار داشته باشیم.

 
معاون فرهنگی و اجتماعی گفت: ناامیدی از آینده شغلی خود، نگرانی‌ از بی ‌پولی و عدم توانایی مادی برای امر ازدواج، بحران های روحی در گروه مسائل ارتباطی، عاطفی و خانوادگی، بی عدالتی و تبعیض از مهمترین چالش های پیش روی جوانان از دیدگاه آنان می باشد که معاونت فرهنگی و اساتید مشاور می‌توانند در راستای انجام وظایف خود و کمک به رفع برخی چالش های پیش روی دانشجویان ورود نمایند.
ایشان ضمن ارائه راهکارهایی جهت حل این چالش ها افزود: به زودی کار گروه های تخصیصی تشکیل و نگرانی اساتید مشاور در مورد طرح استاد مشاور و چگونگی ارتباط موثر با دانشجویان به صورت مجازی بررسی و اعلام نتیجه می شود.
در ادامه دکتر مرزبان راد (مدیر ارتباطات فرهنگی و اجتماعی) به توضیح سه موضوع مورد بحث شامل گزارشی از نتایج نظرسنجی های طرح استاد مشاور در دانشکده ها، بازبینی آیین نامه طرح استاد مشاور و کسب نظر اساتید در خصوص چگونگی ایجاد تعامل بیشتر با دانشجویان  پرداخت.

 
اساتید مشاور نیز در خصوص بالا بردن کیفیت ارائه خدمات مشاوره ای به دانشجویان پیشنهادات و مطالبی به شرح ذیل ارائه نمودند.
- ایجاد پویشی با استفاده از ابزارها و زیرساخت های دانشگاه و همچنین همکاری انجمن های علمی در خصوص برگزاری کلاس های درسی و حل تمرین
- در کنار دانشجویان بودن و ارایه راهکار و رهنمودها به آنها
- اندیشیدن تمهیداتی در خصوص مشکلات معیشتی دانشجویان
- برگزاری جلسات مشاوره برای همه اساتید، کارکنان و دانشجویان
- انجام آسیب شناسی در مورد خود طرح استاد مشاور
- کمک به برنامه ریزی صحیح دانشجویان سال اول و دوم که بخشی از مشکلات اشتغال دانشجویان، مربوط به این عدم برنامه ریزی می باشد.
- پیشنهاد وارد کردن این عنوان به درس های اصلی، تا زمان بیشتری برای پیگیری مشکلات دانشجویان وجود داشته باشد.
- پیشنهاد تشکیل کارگروه بازنگری طرح استاد مشاور توسط دکتر سیادت موسوی، دکتر مرزبان راد، دکتر شیرزادی، دکتر نوروز بیگی و دو نفر از اساتید مشاور و ارسال آیین نامه طرح استاد مشاور به اساتید برای بررسی و اصلاحات احتمالی
دفعات مشاهده: 1704 بار   |   دفعات چاپ: 306 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد