[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 98::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۱۷

خبرنامه شماره ۳۱۶

خبرنامه شماره ۳۱۵

خبرنامه شماره ۳۱۴

خبرنامه شماره ۳۱۳

خبرنامه شماره ۳۱۲

خبرنامه شماره ۳۱۱

خبرنامه شماره ۳۱۰

خبرنامه شماره ۳۰۹

خبرنامه شماره ۳۰۸

خبرنامه شماره ۳۰۷

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی

خبرنامه شماره6

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: آیین افتتاح چهارمین همایش و نمایشگاه ملی اندازه‌ گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و آب برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1398/9/30 | 

آیین افتتاح چهارمین همایش و نمایشگاه ملی اندازه‌ گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و آب برگزار شد


 چهارمین همایش و نمایشگاه ملی اندازه‌ گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و آب، 27 آذرماه 98 در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد.
در افتتاحیه چهارمین همایش اندازه گیری جریان سیالات، ابتدا دکتر هاشم آبادی (دبیر همایش) سخنرانی کرد.  وی با توضیح فعالیت های انستیتو اندازه گیری جریان گاز دانشگاه علم و صنعت ایران، اقدامات این پژوهشکده را در سه محور ساخت، کالیبراسیون و هوشمندسازی تجهیزات دسته بندی کرد و دستاورد این انستیتو را شبکه سازی عنوان و از علاقه مندان درخواست کرد آمادگی همکاری خود را به این انستیتو اعلام نمایند. وی در خصوص چهارمین همایش و نمایشگاه ملی اندازه‌ گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و آب، توضیح داد که 36 سخنرانی مبتنی بر تجربه در طی دو روز برگزاری همایش انجام خواهد شد.
سخنران بعدی مراسم افتتاحیه، دکتر ذاکری (رییس دانشگاه و رییس همایش) بود. وی با تبریک هفته پژوهش و روز حمل و نقل و خیرمقدم گویی به مهمانان همایش، ابراز امیدواری کرد هم افزایی حاصل از اینگونه همایشها، راهگشای حل مسایل و مشکلات صنعتی و اجرایی کشور باشد.

 

دکتر ذاکری با اشاره با اجرای برنامه راهبردی در دانشگاه علم و صنعت ایران، از فعالیت های اخیر دانشگاه مانند تشکیل هسته های تحقیقاتی، تعریف جبهه های تحقیق، راه اندازی مراکز نوآوری، تشکیل دفتر توسعه فناوری و تجاری سازی، توسعه مرکز رشد، تشکیل شرکت سرمایه گذاری، تاسیس صندوق خطرپذیر و انعقاد قراردادهای تضمین متقابل، به عنوان اقدامات کلیدی و کاربردی در تغییر زیست بوم دانشگاه و تبدیل دانشگاه به نسل سوم و چهارم نام برد و بر عزم دانشگاه برای حمایت از ایده های فناورانه و تبدیل آن به محصول و حرکت در جهت تبدیل به دانشگاه کارآفرین تاکید کرد.

در ادامه افتتاحیه این همایش، دکتر مژده روشن طبری (عضو هیات مدیره سازمان بین المللی استاندارد)، با موضوع «سازمان بین المللی استاندارد و اهمیت مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی ISO» سخنرانی کرد. وی بر لزوم مشارکت  کشورها در تدوین استانداردهای جهانی تصریح کرد. سپس مهندس حاج رسولی ها (معاون وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب کشور) با تبریک هفته پژوهش، از دانشگاه علم و صنعت ایران و ریاست دانشگاه به سبب اهتمام و توجه خاص به بحث میترینگ و اندازه گیری جریان سیالات تقدیر و تشکر کرد. وی با اشاره به اینکه کشور در دهه 90 علیرغم همه محدودیت های مالی توانسته است هر 45 روز، یک سد بزرگ را به چرخه مصرف وارد سازد، گفت: برای مدیریت عرضه و تقاضای آب، میترینگ باید در درجه اول اهمیت باشد که نیست. وی همچنین بخشی نگری مدیریت منابع آب کشور را از معضلات مدیریت آب در کشور مطرح و گسترش فرهنگ اندازه گیری در بخش آب کشور را تاکید کرد.
 


در ادامه مراسم افتتاحیه، دکتر محمدی لیواری ( سرپرست مرکز اندازه شناسی، اوزان و مقیاس های سازمان ملی استاندارد) در خصوص سازمان بین المللی اندازه شناسی قانونی (OIML)، اهداف و نحوه عملکرد آن توضیحات مبسوطی ارایه کرد. آخرین سخنران این بخش، دکتر مظلوم (مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران) بود که در خصوص اقدامات انجام شده در این مدیریت در راستای توسعه بحث میترینگ در صنعت گاز توضیح داد. وی با تصریح بر اینکه استاندارد، حلقه مفقوده ما در توسعه فناوری، حضور شرکت های دانش بنیان و اتصال آن به شرکت ملی گاز است،گفت: 60 هزار قلم نیاز فناورانه شرکت ملی گاز احصا شده که 50 درصد آن در حوزه هوشمندسازی است و فعالان حوزه های هوشمندسازی و میترینگ می توانند در جهت رفع این نیازمندی ها با شرکت ملی گاز همکاری نمایند.

در خاتمه مراسم افتتاحیه، با اهدای لوح از اعضای کمیته تخصصی و فنی انستیتو اندازه گیری جریان سیالات، تقدیر شد.
گفتنی است چهارمین همایش و نمایشگاه ملی اندازه‌ گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش و پخش، پتروشیمی و آب، توسط پژوهشکده اندازه گیری جریان سیالات دانشگاه علم و صنعت ایران و با اهداف: شناسایی ظرفیت های موجود در کشور در موضوع میترینگ؛ رصد فناوری های نوین در میترینگ و معرفی آنها به صنعت؛ معرفی پتانسیل های موجود در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی  کشور در جهت رفع مشکلات میترینگ در کشور؛ بررسی روش های عارضه یابی و بهبود فرایند های صنعتی؛ آشنایی با چشمه های رادیواکتیو بسته و باز، انواع ابزار دقیق هسته ای (لول سوییچ ها، لول مترها، چگالی سنج، ترانسمیترها)، مخاطرات، ایمنی و دزیمتری؛ آشنایی با ردیاب­های هسته ای جهت اسکن برج ها و خطوط فرآیندی؛ شناسایی گلوگاه‌های فرایندهای صنعتی و رفع آنها با بکارگیری روشهای جدید شبیه سازی فرآیندها؛ بیان موفقیت های شبیه سازی های CFD  در بهبود فرایندهای صنایع نفت، گاز، پالایشگاهی، پتروشیمی و نیروگاهی؛ بهبود بازده فرآیندها با تحلیل‌دینامیک مربوط به جریان­های‌چند فازی، جریان در توربوماشین­ها، سیالات با رفتارهای پیچیده (Complex Fluids)، احتراق و فراهم نمودن محیطی به منظور تبادل نظر و انتقال تجربیات بین کارشناسان، اساتید، محققین  و صنعتگران طی روزهای 27 و 28 آذرماه 98 برگزار می شود.


گفتنی است پژوهشکده اندازه گیری جریان سیالات دانشگاه علم و صنعت ایران با مشارکت جمعی از اساتید دانشگاه های کشور، فعال در کارهای تحقیقاتی مربوط به اندازه گیری کمی هیدروکربن ها و همچنین افراد با تجربه در این موضوع و فعال در صنعت در سال ۱۳۹۰ مجوز فعالیت از وزارت نفت دریافت کرد و تنها قطب فعال مورد تایید در کشور می باشد.

آلبوم تصاویر

Sapp.ir/iust_iran
 

دفعات مشاهده: 806 بار   |   دفعات چاپ: 140 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.38 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4165