[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 98::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۱۷

خبرنامه شماره ۳۱۶

خبرنامه شماره ۳۱۵

خبرنامه شماره ۳۱۴

خبرنامه شماره ۳۱۳

خبرنامه شماره ۳۱۲

خبرنامه شماره ۳۱۱

خبرنامه شماره ۳۱۰

خبرنامه شماره ۳۰۹

خبرنامه شماره ۳۰۸

خبرنامه شماره ۳۰۷

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی

خبرنامه شماره6

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء؛ آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردها، توانمندی ها و فرصت های فناوری برگزار شد ::
 | تاریخ ارسال: 1398/9/24 | 

با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء؛
آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردها، توانمندی ها و فرصت های فناوری برگزار شد


 

همزمان با هفته پژوهش و نودمین سالگرد تاسیس دانشگاه علم و صنعت ایران، نمایشگاه «دستاوردها، توانمندی ها و فرصت های فناوری»، 24 آذرماه 1398 با حضور دکتر محمد (فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء) در دانشگاه علم و صنعت ایران افتتاح شد.
نمایشگاه دستاوردها، توانمندی ها و فرصت های فناوری با همت کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی مکانیک (کادمان) و مشارکت ارکان دانشگاه از 24 تا 27 آذرماه همزمان با هفته پژوهش در محل مقابل دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه برگزار می شود و محور فعالیت آن از یک سو، ارایه توانمندی ها، امکانات صنعتی، تولیدی و مدیریتی متخصصان شرکت ها و صاحبان صنایع داخلی -که جایگزین واردات، تامین کننده روند تقاضاهای بازار و چالش های فناورانه بویژه در شرایط تحریم هستند- و از سوی دیگر، فن بازاری برای مبادلات فناورانه و دارایی های فکری بین عرضه کنندگان و توسعه دهندگان، کارآفرینان، سرمایه گذاران و خریداران فناوری است.
در آیین افتتاح این نمایشگاه و مراسمی که در آمفی تئاتر دانشکده مهندسی مکانیک برگزار شد، ابتدا دکتر محمدی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه) با خیرمقدم گویی به مهمانان و حاضران، به معرفی اجمالی دانشگاه علم و صنعت ایران و روند فعالیت آن طی 9 دهه فعالیت و کسب افتخارات آن پرداخت. سپس دکتر ذاکری (رییس دانشگاه) با بیان این‌که در تلاش هستیم با تکیه بر نیروی انسانی اعم از اعضای هیات علمی و دانشجویان بتوانیم برنامه پنج ساله راهبردی دانشگاه را پیش ببریم، اظهار کرد: در این راه توسعه پژوهش ‌های بنیادی و کاربردی و نیز ورود آثار و برکات فعالیت ‌های پژوهشی به زندگی روزمره مردم را نیز مدنظر قرار خواهیم داد و این در حالیست که بحث اثرات اجتماعی دانشگاه در جامعه نیز مطرح است و چنانچه از این حوزه غفلت کنیم، اثر وجودی و جایگاه دانشگاه‌ ها برای مردم ملموس نخواهد بود.

 


رییس دانشگاه با اشاره به کسب رتبه بین یک تا چهار توسط دانشگاه علم و صنعت ایران در رتبه ‌بندی‌ های بین ‌المللی بین دانشگاه های صنعتی، تاکید کرد: ما به دنبال حضور پررنگ ‌تر فناوری ‌ها، اصلاح آیین‌ نامه پژوهشی را در دستور کار قرار دادیم که ابلاغ خواهد شد تا سمت و سوی فعالیت ‌های پژوهشی را به سمت فعالیت‌ های صنعتی و پژوهش ‌محور سوق دهیم.
دکتر ذاکری گفت: به سمت گرایش‌ های بین رشته ‌ای و نیز گرایش ‌های کاربردی در رشته های مختلف در حرکت هستیم و پنج گرایش بین رشته ‌ای منحصر به فرد را تا پایان سال ایجاد خواهیم کرد که این گرایش ها باید 3 چیز را مد نظر داشته باشد؛ یکی اینکه مبتنی بر نیاز جامعه باشند، دوم اینکه متقاضی داشته باشند و سوم اینکه از لحاظ علمی در سطحی باشند که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بتوان آنها را توسعه داد. همچنین الگوهای موفق خارجی هم داشته باشند و بتوان از ظرفیت دانشگاه های دیگر و دانشگاه های خارج از کشور این گرایش ها را راه اندازی کرد.
سپس دکتر محبی، با بیان تاریخچه مختصری از تاسیس دانشگاه علم و صنعت ایران، گزارشی از روند برگزاری نمایشگاه و اهداف آن ارائه کرد. وی توضیح داد که در این نمایشگاه، بیش از 30 شرکت و مجموعه ای از 7 هلدینگ از بنگاه های صنعتی، تولیدی، خدماتی، اقتصادی، شرکت های دانش بنیان، مراکز پژوهشی و فنی و مهندسی در فضایی به وسعت 1600 مترمربع و در قالب 70 غرفه، ضمن نمایش آخرین دستاوردهای خود از نیازمندی های صنایع کشور، در زمینه های گوناگون (از قبیل نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع آب، برق، فاضلاب و انرژی، ساختمان و راهسازی، سدسازی، صنایع دریایی، صنایع خودرویی، ساخت ماشین آلات، تجهیزات صنعتی و پزشکی، توربین ها و کارهای خدماتی و...) حضور یافته و مبادلات فناورانه خواهند داشت. وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با دستاوردهای حاصل از برگزاری این نمایشگاه بتوان قدم های موثری در ارتقای توانمندی های فنی و مهندسی و رفع نیازمندی های کشور برداشت.

 


در ادامه مراسم، دکتر محمد (فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء) سخنرانی کرد. وی ابتدا به تبیین دستاوردها و پروژه های این قرارگاه در طی سی سال فعالیت پرداخت و تقارن این خدمت 30 ساله با خدمت 90 ساله دانشگاه علم و صنعت ایران را به فال نیک گرفت.
دکتر محمد با اشاره به نام دانشگاه علم و صنعت ایران و اینکه این دانشگاه باید در ممزوج کردن علم و صنعت پیشتاز باشد، گفت: ما نیز در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء توانستیم  طی ۳۰ سال خدمت صادقانه با استفاده از نیروهای مردمی، در این راه گام برداریم و نیروهای مستعد را گرد آورده و به حل مشکلات بپردازیم.
رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء تصریح کرد: کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا، روحیه استعماری دارند و علیرغم این که تنها ۵ درصد انرژی جهان را در اختیار دارند، مصرف کننده ۲۵ درصد انرژی دنیا هستند و دلیل دست اندازی آنها به کشورهای خاورمیانه نیز همین است. آنها از مغزهای کشورهای جهان سوم استفاده کرده و بعد تکنولوژی ‌های تولیدشده از این راه را به خود جهان سومی ‌ها می ‌فروشند.
دکتر محمد تصریح کرد: در حوزه تحقیقات و پژوهش باید به دنبال خلق مفاهیم جدید باشیم تا بتوانیم به حل مشکلات کشور بدون نیاز به کشورهای بیگانه بپردازیم. وی در پایان با تذکر اینکه در این شرایط سخت اقتصادی، نیازمند تامین منابع مالی از منابع داخلی خود هستیم، به ضرورت برنامه ‌ریزی برای نقدیندگی در دست مردم و استفاده از دارایی ‌های غیر مولد در دست دولت، تاکید کرد و افزود: دستاوردهای این حوزه می‌تواند برای دولت، سرمایه ‌های جدیدی ایجاد کند.
رئیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در پایان با اشاره به اینکه ظرفیت های کشور به ویژه در حوزه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهها، بسیار بالاست؛ ابراز امیدواری کرد با برگزاری نمایشگاه هایی نظیر نمایشگاه دستاوردها، توانمندی ها و فرصت های فناوری در دانشگاه علم و صنعت ایران و در کنار اصحاب صنعت، ارتباط دانشگاهها و صنعت کشور به صورت حرفه ای برقرار شود تا با استفاده از این فضا، بتوان مشکلات کشور را یکی پس از دیگری مرتفع نمود.
در خاتمه نیز حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی نژاد (مدیر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه) با تاکید بر اینکه باید به توان داخلی تکیه کرد، اظهار امیدواری کرد اینگونه نشست ها و تفاهم نامه ها با جدیت در تمام مراکز علمی و نهادهایی که نقش اساسی در سازندگی کشور دارند، پیگیری شود.
در ادامه، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم و هیات همراه با همراهی ریاست و هیات رییسه دانشگاه، نمایشگاه دستاوردها، توانمندی ها و فرصت های فناوری را افتتاح و از آن بازدید کردند.

 
آلبوم تصاویر

Sapp.ir/iust_iran

دفعات مشاهده: 1052 بار   |   دفعات چاپ: 141 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.27 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4165