[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشگاه::
درباره روابط عمومی::
معرفی افراد::
اخبار دانشگاه::
افتخارات دانشگاه::
برقراری ارتباط::
سایت های مرتبط::
تسهیلات پایگاه::
درباره دانشگاه::
اخبار ورودی های جدید سال 98::
آرشیو ماهنامه خبری وزارت علوم::
آرشیو گزارش های تصویری::
::
آرشیو نشریه پیام

AWT IMAGE

AWT IMAGE

نشریه پیام شماره 86

نشریه پیام شماره 85
نشریه پیام شماره 84

نشریه پیام شماره 83

نشریه پیام شماره 82

نشریه پیام شماره 81

نشریه پیام شماره 80

آرشیو نشریه پیام

..
آرشیو خبرنامه الکترونیک دانشگاه

AWT IMAGE

خبرنامه شماره ۳۱۷

خبرنامه شماره ۳۱۶

خبرنامه شماره ۳۱۵

خبرنامه شماره ۳۱۴

خبرنامه شماره ۳۱۳

خبرنامه شماره ۳۱۲

خبرنامه شماره ۳۱۱

خبرنامه شماره ۳۱۰

خبرنامه شماره ۳۰۹

خبرنامه شماره ۳۰۸

خبرنامه شماره ۳۰۷

آرشیو خبرنامه الکترونیک

..
آرشیو خبرنامه آموزش عالی

خبرنامه شماره6

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ::
 | تاریخ ارسال: 1398/9/24 | 

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)

 

تفاهم نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، صبح روز یکشنبه 24 آذرماه 1398 به امضا رسید.
این تفاهم نامه همکاری توسط دکتر سعید محمد (فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء) و دکتر جبارعلی ذاکری (رئیس دانشگاه) در سالن جلسات ریاست دانشگاه امضا شد.
در نشست امضای تفاهم نامه، ابتدا دکتر نوری (عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک) گفت: هفته پژوهش و نودمین سالگرد تاسیس دانشگاه علم و صنعت ایران بهانه ای شد برای انعقاد تفاهم نامه همکاری و افتتاح نمایشگاه دستاوردها و فرصت ‌های دانش و فناوری. وی افزود: دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان یکی از پیش قراولان آموزش، پژوهش و نقش آفرین در توسعه صنعتی کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، به عنوان یک نهاد پر کار و پر ثمر در عمران کشور، بنا دارند ظرفیت های خود را برای آنچه که امروز ماموریت و وظیفه ماست، همسو نمایند و از این رو، برنامه های امروز را بر خلاف رویه های متعارف، با عمل آغاز کرده ایم و پس از اقدامات عملی، تفاهمات واقعی و به معنای واقعی کلمه، صورت گیرد.
دکتر نوری در خصوص نمایشگاه دستاوردها و فرصت ‌های دانش و فناوری گفت: این نمایشگاه با همکاری بسیاری از اهالی دانش و صنعت و با حضور جدی و فعالانه قرارگاه خاتم شکل گرفت و بهانه ای شد تا این همکاری دراز مدت باشد. وی تصریح کرد: حرکتی که امروز شکل گرفته را نقطه شروع تلقی می کنیم و انتظار داریم نه تنها دانشکده مهندسی مکانیک و کانون دانش آموختگان آن، بلکه تمامی دانشکده های دانشگاه و هلدینگ های قرارگاه خاتم، تعامل نزدیک و همکاری جدی برقرار نمایند.
در ادامه این نشست، دکتر ذاکری (رئیس دانشگاه) ضمن عرض تبریک هفته پژوهش، با توضیح اقدامات دانشگاه در عبور از دانشگاه نسل اول و دوم، به نسل سوم و چهارم، گفت: تلاش ما برای نزدیک شدن به دانشگاه‌ های نسل چهارم به عنوان دانشگاه کارآفرین است که در این راستا فعالیت ‌هایی را انجام دادیم. وی گفت: اکوسیستم جدیدی در دانشگاه برای فعالیت های پژوهشی و نوآورانه و حمایت از ایده های جدید شکل گرفته که  افتتاح مراکز نوآوری و شکل دهی صندوق خطرپذیر و ایجاد دفتر توسعه تجاری سازی فناوری از آن جمله است.

 


دکتر ذاکری با بیان اینکه تلاش ما بومی سازی دانش رفع نیاز‌های کشور است افزود: ظرفیت خوبی در دانشگاه وجود دارد و به دنبال پژوهش های تقاضامحور هستیم. وی شکل گیری این جلسه در نودمین سال تاسیس دانشگاه علم و صنعت ایران را به فال نیک گرفت و افزود: ما در حوزه ‌های حمل و نقل، حمل و نقل ریلی، آب، فناوری ماهواره، انتقال برق، ارتباطات و شهرسازی، قله های منحصر به فردی داریم و برای همکاری با قرارگاه خاتم الانبیاء آمادگی داریم.
در ادامه این مراسم دکتر محمد (فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء)، با تشکر از تشکیل این جلسه در دانشگاه علم و صنعت ایران، گفت: هم هفته پژوهش است و هم نودمین سال تاسیس دانشگاه و هم دیروز سالروز تاسیس قرارگاه خاتم بود و این مناسبت ها در کنار هم جلسه ما را مبارک می کند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپس به تبیین دستاوردها و افتخارات این قرارگاه در حوزه های فنی و مهندسی در کشور پرداخت. وی گفت: این قرارگاه مجموعه‌ای است که برای پوشش دادن به خلاء‌های فنی و مهندسی کشور با توان مهندسی جنگ تشکیل شد و از ابتدای فعالیت تاکنون افتخارات زیادی داشته چنانکه در همه حوزه‌های فنی و مهندسی کشور مستقل عمل کرده و این دستاورد با رویکرد جهادی قرارگاه خاتم الانبیا شکل گرفته است. امروز نیز که کشور در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد وظیفه خود می دانیم گلوگاه های کشور را رصد و به مسئولین کشور کمک کنیم.
دکتر محمد با تاکید بر پیگیری جدی اقتصاد مقاومتی گفت: هلدینگ ‌های متناظر با ساختار تخصصی دولت در قرارگاه خاتم الانبیاء شکل گرفته و اکنون ما به تمام خلاء‌های طرح‌ های فنی و مهندسی اشراف داریم. وی افزود: باید با توان آکادمیک و پژوهشی و همکاری با دانشگاهها، قرارگاه خاتم مانند نخ تسبیح عمل ‌کند و با تعریف درست مساله، توانمندیها را به میدان آوریم که این اتفاق در قرارگاه خاتم در حال انجام است. وی با اشاره به اجرای پروژه های ستاره خلیج فارس و پارس جنوبی توسط قرارگاه خاتم تاکید کرد: امروز هیچ موضوعی نیست که ایرانی نتواند آن را حل کند و ما باید کار را به دست جوانان بسپاریم.
دکتر محمد در ادامه گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء ارتباط خوبی با مجموعه‌ های دانشگاهی دارد و خود این قرارگاه  پژوهشگاه سازندگی را در دانشگاه امام حسین (ع) تاسیس کرده که با همه پژوهشگاه ها و دانشگاه‌ ها مرتبط باشد و در اجرای پروژه ها از توان پژوهشی آنها استفاده نماید.

 


در ادامه این نشست، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علم و صنعت ایران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به امضا رسید. محورهای تخصصی این تفاهم نامه و حوزه های همکاری شامل: حوزه آب؛ حوزه نیروگاه و تولید انرژی؛ حوزه نفت، گاز و پتروشیمی؛ حوزه ابنیه، شهرسازی و سازه های خاص؛ حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و حوزه خدمات مشاوره و مهندسی است. این تفاهم نامه دو سال اعتبار دارد و در صورت تمایل طرفین، تمدید خواهد شد.
دکتر سعید محمد (فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء) و هیات همراه، پس از نشست اختصاصی در دفتر ریاست دانشگاه و انعقاد قرارداد همکاری، در آمفی تئاتر دانشکده مهندسی مکانیک، حضور یافتند تا ضمن سخنرانی و استماع سخنرانی ریاست دانشگاه، در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای دانش و فناوری شرکت نمایند.
 

آلبوم تصاویر

Sapp.ir/iust_iran

دفعات مشاهده: 1069 بار   |   دفعات چاپ: 197 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

کلیه حقوق مادی ومعنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم وصنعت ایران میباشد .هرگونه برداشت با ذکر منبع ، بلامانع است.

Persian site map - English site map - Created in 0.29 seconds with 49 queries by YEKTAWEB 4165