[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزشی::
امور پژوهشی::
فضاهای تحقیقاتی::
اخبار و رویدادها::
پردیس و مجازی::
آیین نامه ها و فرم ها::
تسهیلات پایگاه::
::
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده مهندسی مکانیک

کدپستی: 13114-16846

صندوق پستی: 163-16765

تلفن:9-77491228

فاکس:77240488

پست الکترونیکی:

meresearch@iust.ac.ir

..
سیستم جامع گلستان

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
سایت دانشکده مکانیک را چگونه ارزیابی می کنید:
عالی
خوب
متوسط
   
..
قطب علمی

AWT IMAGE

قطب علمی مکانیک جامدات تجربی و دینامیک

..
کادمان

AWT IMAGE

کانون دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران

..
:: 96/09/21 تجلیل از پژوهشگران منتخب دانشگاه در سال 95 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۱ | 
مراسم هفته پژوهش دانشگاه، بیستم آذرماه 1396 با حضور دکتر پاک سرشت (مدیر کل پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران)، ریاست، معاونین و جمع کثیری از اساتید دانشگاه، در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) دانشگاه برگزار شد.
این مراسم به منظور تشریح فعالیتهای پژوهشی دانشگاه برگزار شد و طی آن از دو استاد ممتاز دانشگاه تقدیر به عمل آمد و منتخبین پژوهش و فناوری دانشگاه بر اساس کسب بالاترین امتیاز پژوهشی (در زمینه امور پژوهش، ارتباط با صنعت و امتیاز کل)، به تفکیک دانشکده ها معرفی و تقدیر شدند.
در این سمینار، دکتر برخورداری (رییس دانشگاه)، به مهمانان و مدعوین خیر مقدم گفت و دکتر محمدی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه)، گزارشی از عملکرد فعالیت پژوهشی دانشگاه در چهار سال اخیر ارایه کرد.
وی به رتبه های دانشگاه در نظام های رتبه بندی بین المللی اشاره کرد و گفت: در پایگاه ESI در سال 2017، دانشگاه علم و صنعت ایران در بین یک درصد دانشگاههای برتر دنیا قرار گرفته است و در رتبه بندی تایمز، در دسته دوم دانشگاههای کشور و رتبه 601 تا 800 جهان قرار داریم. وی با اشاره به تلاش دانشگاهها برای کیفی کردن فعالیت های پژوهشی، از وظایف دانشگاهها در این راستا کمک به اعضای هیات علمی، شناسایی جبهه های تحقیق، مد نظر قرار دادن نیازهای کشور، تشکیل گروههای تحقیقاتی را برشمرد. وی سپس به اقدامات انجام شده توسط این معاونت در چهار سال گذشته اشاره کرد و از جمله تدوین آیین نامه حمایت از ماموریت های علمی بین المللی و اعضای هیات علمی با رویکرد انجام تعاملات بین المللی دانشگاهی به صورت هدفمند و در راستای اعتلای موقعیت علمی و فناوری دانشگاه؛ برگزاری کارگاه ارتقای رتبه و مرجعیت علمی و فناوری دانشگاه در سطح ملی و بین المللی و کارگاه چگونه به یک پژوهشگر برتر ملی و بین المللی تبدیل شویم و نیز، اقدام جهت اخذ کرسی و گرنت پژوهشی برای اعضای هیات علمی از صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (مرحله دوم) را اقدامات این حوزه برشمرد.
سپس دکتر پاک سرشت (مدیر کل پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران) در خصوص راه اندازی انستیتو توربین گازی و اندازه گیری هوشمند در دانشگاه علم و صنعت ایران توضیح داد. وی گفت: برای دانشگاهی مثل علم و صنعت ایران که جزو دانشگاههای برتر است، موضوع پژوهش و اهمیت آن، کاملا روشن و شفاف است و همه شما می دانید نیازمندیهای رشد و پیشرفت در کشور، برخورداری از مجموعه دانشگاهی پیشرفته و پیشرو برای پاسخگویی به نیازهای صنعت است. وی افزود: یکی از راهبردهایی که در چند سال اخیر در وزارت نفت در ارتباط نزدیک با برخی دانشگاههای تراز اول کشور مطرح شده، ایجاد انستیتوهای تحقیقاتی تخصصی شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت با دانشگاههاست.
در ادامه این سمینار، دکتر سلطانیه (مدیر امور پژوهش دانشگاه)، گزارشی از فرآیند انتخاب استاد ممتاز سال 1396 ارایه کرد و دکتر شکریه (استاد دانشکده مهندسی مکانیک و استاد ممتاز دانشگاه)، درباره علم در جهان اسلام، نکاتی را متذکر شد.

در خاتمه نیز از منتخبین دانشگاه تقدیر به عمل آمد. منتخبین دانشکده مهندسی مکانیک به شرح ذیل می باشند:
1- استاد ممتاز دانشگاه: دکتر مجیدرضا آیت اللهی
2- نفر دوم امتیاز کل، نفر سوم ماده پژوهش در دانشگاه و نفر اول کل و ماده پژوهش دانشکده مهندسی مکانیک: دکتر مجیدرضا آیت اللهی

3- نفر اول ماده صنعتی در دانشکده مهندسی مکانیک: دکتر نوروزمحمد نوری
4- کتابدار برتر: آقای حمزه علی جلالی فر
5- کارشناس پژوهشی برتر: خانم طاهره صفاری

 
دفعات مشاهده: 998 بار   |   دفعات چاپ: 104 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

School of Mechanical Engineering
Persian site map - English site map - Created in 0.19 seconds with 54 queries by YEKTAWEB 3899