[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
آموزش::
پژوهش::
فضاهای تحقیقاتی::
معرفی افراد::
رویدادها::
دانشجویان::
آلبوم تصاویر::
گروه‌های دانشجویی::
کانون دانش‌آموختگان و اساتید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
ارزیابی شما از سایت دانشکده مهندسی عمران ؟
عالی
خوب
متوسط
   
..
تماس با ما

تماس با ما

تلفن دفتر: ۷۷۲۴۰۵۶۵ - ۷۷۲۴۰۳۹۹
دورنگار: ۷۷۲۴۰۳۹۸
تلفن مرکزی دانشگاه: ۹-۷۷۴۵۱۵۰۰
آموزش کارشناسی:
۷۳۲۲۸۱۰۳ و ۷۳۲۲۸۱۹۵
آموزش تحصیلات تکمیلی:
۷۳۲۲۷۱۸۶ و ۷۳۲۲۷۱۸۸ و ۷۳۲۲۷۱۸۹ و
۷۳۲۲۷۱۹۰
کد پستی دانشگاه: ۱۳۱۱۴-۱۶۸۴۶
صندوق پستی دانشگاه:
۱۶۳-۱۶۷۶۵
پست الکترونیکی:
mailcivileng.iust.ac.ir

..
تور مجازی دانشگاه

تور مجازی دانشگاه علم و صنعت ایران

..
خوراک RSS

نشانی عناوین مطالب وبگاه

درباره RSS

..
دفتر امور انتقال فناوری و ...
AWT IMAGE
..
مرکز کارآفرینی دانشگاه
AWT IMAGE
..
:: برگزاری دفاعیه دکتری مهندس معین برخوری ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۵ | 

AWT IMAGE مهندس معین برخوری دانشجوی دوره دکتری این دانشکده گرایش مهندسی سازه، 5 مهرماه سال 96 از رساله خود تحت عنوان «بهبود روشهای شبیه‌سازی جهت بهینه‌سازی طراحی مبتنی بر اعتمادپذیری» در محل سالن کنفرانس دکتر عباس‌نیا با راهنمایی دکتر شایانفر و دکتر برخورداری دفاع نمود.

چکیده این رساله به شرح زیر می‌باشد:

عدم قطعیت، جزئی جدایی ناپذیر در یک سیستم مهندسی است و هر گونه طراحی و تحلیل بدون لحاظ کردن این عدم قطعیتها دارای نقصان می باشد. یکی از ابزارهای در دسترس برای تحلیل اثر عدم قطعیت روی سیستمهای مهندسی، تئوری قابلیت اعتماد می باشد که مبتنی بر تئوری آمار و احتمالات است. معمولاً به دلیل بار محاسباتی بالا و یا تقریب زیاد، این روشها تا کنون کاربرد گسترده ای در مسائل عملی مهندسی نداشته  اند؛ اما با افزایش روزافزون توان محاسباتی رایانه ها از یک سو و بهبود روشهای تحلیل اعتمادپذیری از سوی دیگر، تحلیل و طراحی سیستمهای مهندسی با رویکرد مبتنی بر قابلیت اعتماد به بخشی جدا ناشدنی از یک پروسه مهندسی تبدیل می شود.
یک گروه از روشهای تحلیل قابلیت اعتماد روشهای مبتنی بر جمعیتهای تصادفی و یا روشهای شبیه سازی است. از چالشهای عمده ای که این روشها با آن درگیرند هزینه بالای محاسباتی است. تاکنون روشهای شبیه سازی پیشرفته ای با عملکرد بهتر و هزینه محاسباتی پایین تری نسبت به روشهای ابتدایی پیشنهاد شده اند. در همین راستا هدف اصلی پایانامه حاضر بهبود روشهای موجود شبیه سازی است. در ادامه چهار روش بهبود یافته ارائه می شوند و با استفاده از مثالهای معیار شناخته شده، عملکردشان سنجش شده و با روشهای موجود مقایسه می گردند. در یکی از روشهای پیشنهادی، نمونه گیری شعاعی در ترکیبب با نمونه گیری اهمیت محور، روشی تطبیقی را ایجاد می کند. در کار دیگری با استفاده همزمان زنجیره مارکوف و یک روش نمونه گیری تطبیقی، روشی با عملکردی به مراتب بهتر از روش اصلی ایجاد شده است. روش نمونه گیری خطی جدیدی با قابلیت تطبیق پذیری ابداع شده که نتایج قابل قبولی را از خود نشان می دهد و در کار دیگری با استفاده از روشهای شبیه  سازی، دقت روش تحلیل اعتمادپذیری مرتبه اول بهبود یافته و از طرف دیگر هزینه محاسباتی روش مونت کارلو کاهش می یابد. عملکرد و کارایی هر یک از این روش ها به کمک توابع حدی ریاضی و سازه ای سنجیده شده و با روشهای موجود مقایسه شده است. در پایان هر فصلِ مربوط به هر کدام از روشهای پیشنهادی، هر روش برای طراحی بهینه یک سازه خرپای دو بعدی با قیدهای قطعیتی و احتمالاتی به کار گرفته شده است. در قسمت نتیجه گیری نیز هر چهار روش با هم مقایسه شده و نقاط قوت و ضعف آنها برشمرده شده است.
واژه‌های کلیدی: تحلیل اعتمادپذیری، روشهای شبیه سازی، روش مونت کارلو، روش نمونه گیری اهمیت محور، روش نمونه گیری شعاعی، نمونه گیری خطی، زنجیره مارکوف.

رایانامه جهت ارتباط با دانشجوی فوق: moien_barkhori AT civileng.iust.ac.ir

دفعات مشاهده: 2306 بار   |   دفعات چاپ: 280 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.22 seconds with 59 queries by YEKTAWEB 4061