[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
اخبار ::
کمک آموزشی::
آموزش::
پژوهش::
معرفی افراد::
دانشجویان::
امکانات::
تسهیلات پایگاه::
::
هشتمین کنفرانس بین المللی
..
تالار افتخارات

AWT IMAGE

..
دفاعیه‌ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آزمایشگاه مرجع ترمز

AWT IMAGE

..
سرویس های صنعتی
..
بازدید علمی

گزارش‌های بازدید دانشکده

..
منشور اخلاقی

AWT IMAGE

..
:: غفوری کوهساره ::

  چکیده :

 

  سیستم ترمز یکی از مهمترین سیستمهای مورد نیاز برای هر وسیله نقلیه ریلی خصوصا واگنهای باری می باشد . واگنهای باری با توجه به جرم بالای بار حمل شونده دارای اینرسی حرکتی زیادی هستند که در هنگام حرکت آنها خصوصا در خطوط شیبدار ، ترمز گیری از اهمیت خاصی برخوردار است .

  در ناوگان باری راه آهن جمهوری اسلامی ایران عموما از دو نوع سیستم ترمز کنوری و روسی استفاده می شود که نوع روسی چند سالی دیرتر از نوع کنوری به ناوگان ریلی وارد شده است . سیستمهای ترمز کنوری و روسی با یکدیگر دارای تفاوتهایی از لحاظ نوع ، شکل ، تعداد و ابعاد قطعات می باشند . لذا نظر به اینکه معمولا در تشکیل قطارهای باری از واگنهای مختلف و با تعداد زیاد با ترکیبی از واگنهای دارای سیستمهای ترمز کنوری و روسی استفاده می شود ، به جهت تفاوتهای ساختاری و ملاحظات طراحی دو سیستم، مشکلاتی از جمله ضربه و شوک در هنگام ترمزگیری بین واگنها ایجاد گردیده که این امر عمدتا ناشی از اختلاف شتاب لحظه ای منفی ترمزی وارده به واگنها در حین ترمزگیری می باشد .

  بنابر این نظر به اهمیت موارد مذکور و اینکه تا پیش از این در زمینه شناسایی اجزاء و معرفی و تحلیل سیستم اهرم بندی ترمز واگنهای باری کار منسجمی صورت نگرفته ، در این پروژه سعی شده تا علاوه بر معرفی و تحلیل عملکرد اجزای سیستم اهرم بندی ترمز کنوری ، مقایسه ای تحلیلی بین سیستم اهرم بندی ترمز کنوری و روسی صورت پذیرد تا بتوان با استفاده از نتایج به دست آمده ، پیشنهاداتی را در راستای بهبود این مشکل مطرح نمود .

دفعات مشاهده: 3666 بار   |   دفعات چاپ: 1088 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 91 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد. استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
Persian site map - English site map - Created in 0.17 seconds with 68 queries by YEKTAWEB 4570