[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
مدیریت دانشکده::
درباره دانشکده::
آموزش::
پژوهش::
فضاهای تحقیقاتی::
معرفی افراد::
رویدادها::
دانشجویان::
آلبوم تصاویر::
گروه‌های دانشجویی::
کانون دانش‌آموختگان و اساتید::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
نظرسنجی
ارزیابی شما از سایت دانشکده مهندسی عمران ؟
عالی
خوب
متوسط
   
..
تماس با ما

تماس با ما

تلفن دفتر: ۷۷۲۴۰۵۶۵ - ۷۷۲۴۰۳۹۹
دورنگار: ۷۷۲۴۰۳۹۸
تلفن مرکزی دانشگاه: ۹-۷۷۴۵۱۵۰۰
آموزش کارشناسی:
۷۳۲۲۸۱۰۳ و ۷۳۲۲۸۱۹۵
آموزش تحصیلات تکمیلی:
۷۳۲۲۷۱۸۶ و ۷۳۲۲۷۱۸۸ و ۷۳۲۲۷۱۸۹ و
۷۳۲۲۷۱۹۰
کد پستی دانشگاه: ۱۳۱۱۴-۱۶۸۴۶
صندوق پستی دانشگاه:
۱۶۳-۱۶۷۶۵
پست الکترونیکی:
mailcivileng.iust.ac.ir

..
تور مجازی دانشگاه

تور مجازی دانشگاه علم و صنعت ایران

..
خوراک RSS

نشانی عناوین مطالب وبگاه

درباره RSS

..
دفتر امور انتقال فناوری و ...
AWT IMAGE
..
مرکز کارآفرینی دانشگاه
AWT IMAGE
..
:: برگزاری دفاعیه دکتری آقای مهندس مجید علیپور ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۲/۱۲ | 
AWT IMAGE آقای مهندس مجید علیپور دانشجوی دوره دکتری این دانشکده گرایش مهندسی و مدیریت ساخت، 14 اردیبهشت‌ماه سال ۹5 از رساله خود تحت عنوان «بهینه سازی زمانبندی با محدودیت منابع تحت شرایط عدم قطعیت در پروژه‌های ساخت» در محل سالن کنفرانس دکتر عباس‌نیا با راهنمایی آقایان دکتر کاوه و دکتر خانزادی دفاع نمود.

 چکیده این رساله به شرح زیر می‌باشد:

برنامه زمانبندی پروژه یکی از مهم‌ترین ابزارهای مدیریتی در راستای رسیدن به اهداف پروژه از جمله اهداف زمانی و هزینه‌ای می‌باشد. برای اینکه بتوانیم فرآیند عملی زمانبندی را پشتیبانی کنیم، نیاز به مدلی داریم که بتواند پروژه را بوسیله مجموعه‌ای از توابع هدف و قیود، توصیف کند. برای تهیه یک برنامه زمانبندی مناسب لازم است تا برآوردهای مناسبی از زمان و هزینه فعالیت‌ها داشته باشیم. برای این منظور روشهای بسیاری تا کنون شناخته شده است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به روشهای استفاده از نظر خبرگان، استفاده از داده‌های پروژه‌های مشابه و... اشاره کرد.
در این رساله برای تعیین زمان انجام فعالیت‌ها، روشی جدید مبتنی بر یکپارچه سازی پویایی سیستم فازی ارائه شده که بر اساس آن تاثیر کلیه ریسکهای موجود در پروژه‌ها بر توان انجام کار توسط اکیپهای کاری که مبنای محاسبه زمان انجام فعالیت می‌باشد در نظر گرفته شده است. در نتیجه زمان انجام کار به صورت دقیق تری برآورد می‌گردد. با تخمین بهتر زمان انجام فعالیت‌ها برنامه زمانبندی دقیقتری تهیه خواهد شد.
از طرفی در زمانبندی پروژه علاوه بر رعایت محدودیت‌های پیش نیازی، باید به محدودیت منابع در هر بازه زمانی نیز توجه شود و با توجه به اینکه معمولا مقدار منابع مورد نیاز پروژه با در نظر گرفتن حداکثر نیاز هر فعالیت به آن منبع تعیین می‌شود و مدت فعالیت‌ها مستقیما با نحوه تخصیص منابع ارتباط پیدا می‌کنند، لذا هر فعالیت می‌تواند در یکی از چندین حالت یا به اصطلاح مُد، اجرا شود. هر مُد نشان دهندهٔ زمان، هزینه و منابع مورد نیاز اتمام یک فعالیت می‌باشد. با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، مساله مورد بحث، موازنه زمان-هزینه ناپیوسته با محدودیت منابع و چندین مُد اجرا برای هر فعالیت نامیده می‌شود.
بنابراین در ادامه این پژوهش، تلاش شده است تا با استفاده از الگوریتم‌های قدرتمند و جدید جستجوی سیستم ذرات باردار (CSS) و بهینه سازی اجسام درحال برخورد (CBO) و جستجوی سیستم ذرات باردار مغناطیسی (MCSS) و بهینه سازی اجسام درحال برخورد اصلاح شده (ECBO) و همچنین با کمک تئوری منطق فازی، به حل مساله زمانبندی پروژه‌ها با محدودیت منابع و در شرایط عدم قطعیت پرداخته شود.

رایانامه جهت ارتباط با دانشجوی فوق: malipour [AT] iust.ac.ir

دفعات مشاهده: 3670 بار   |   دفعات چاپ: 601 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.22 seconds with 59 queries by YEKTAWEB 4061