برگزاری یادواره شهدای ریاضی

 | تاریخ ارسال: 1393/7/26 | 

ادواره شهیدان ابوالفضل نبیئی قهرودی و احمد ابراهیمیان دو شهید دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران روز دوشنبه، چهاردهم مهرماه 1393 ،با حضور پدر و برادر شهید قهرودی و تنی چند از مسوولان این دانشگاه برگزار شد.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی نژاد،مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علم و صنعت ایران،در سخنانی در این مراسم گفت:پیام شهدا یک تکلیفی است که وظیفه ماست،مبادا کوچکترین فاصله ای از این خط{خط شهدا}بگیریم.

وی در بخشی از صحبت های خود به بیان خاطراتی از دوران هشت ساله دفاع مقدس پرداخت و گفت:جوان های امروز هم همان شور و روحیه دوران دفاع مقدس را دارند و در صورت لزوم آمادگی دفاع از دین و مملکت خود را دارند.

حجت الاسلام ابراهیمی نژاد در پایان صحبت های خود از زحمات برگزار کنندگان یادواره شهدای دانشکده ریاضی تشکر کرد.

اما در ابتدای این مراسم ،دکتر مهدی نجفی خواه،رییس دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران،در سخنانی اظهار داشت:اگر در زمینه‏های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، آبادانی و سربلندی ملت هر پیشرفتی در طول این سالهااتفاق افتاده است، مرهون فداکاری آن کسانی می‌باشد که در بحرانی‏ترین روزها و سخت‏ترین آزمونها سینه‏هایشان را سپر کردند و رفتند در مقابل خطر ایستادند؛ هوشیارانه و صبورانه مقاومت کردند و جنگیدند.

وی در پاین صحبت های خود گفت: از خداوند متعال مسئلت می‌نماییم ما را قدردان این نعمتها و رهرو راستین شهدا بگرداند و توفیق خدمت صادقانه و مجاهدانه در سنگر دانشگاه را به ما عطا نماید.

در بخش دیگری از این مراسم امیر سرتیپ غلامحسین دربندی و سردار سرتیپ جمشید مومنی از رزمندگان دوران دفاع مقدس نیز سخنرانی نمودند.

در حاشیه این مراسم،نمایشگاهی از محل شهادت شهیدان ابوالفضل نبیئی قهرودی و احمد ابراهیمیان دو شهید دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران در این دانشکده دایر بود.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم و با حضور پدر و برادر شهید گرانقدر قهرودی کتابخانه دانشکده ریاضی به نام این شهید نامگذاری گردید.

آلبوم تصاویر


دفعات مشاهده: 1395 بار   |   دفعات چاپ: 292 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر