ویژه نامه/ معرفی دانشکده ریاضی و گرایش ها

  دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت ایران در بدو تأسیس به عنوان یکی از گروههای فعال این دانشگاه در دانشکده علوم فعالیت داشت. با توسعه دانشگاه، گروه ریاضی در سال 1363 اقدام به تاسیس رشته ریاضی با دو گرایش محض و کاربردی نمود در سال 1368 همزمان با فارغ التحصیل شدن دانشجویان دوره دوم کارشناسی این گروه با پذیرش تعداد 11 دانشجو در گرایش محض و در سال 1369 علاوه بر گرایش محض تعداد 6 دانشجو در گرایش کاربردی به فعالیت خود در دوره کارشناسی ارشد نیز توسعه داد.

 

  در سال 1368 مقدمات ارتقاء گروه ریاضی به دانشکده ریاضی آغاز شد. در سال 1373 نیز بر طبق قوانین دانشگاه گروه ریاضی صلاحیت تبدیل به دانشکده را کسب نموده و در این زمینه اقدام های لازم را به عمل آورد. در همین سال با فرض تحقق این امر دانشکده ریاضی اقدام به پذیرش 9 نفر دانشجو در مقطع دکتری در دو گرایش محض و کاربردی نمود. در سال 1379 همزمان با گسترش دانشکده های ریاضی داخل کشور این دانشکده تلاشی را برای تاسیس گروه آمار و گروه علوم کامپیوتر آغاز کرد که در سال 84 با تلاش رئیس وقت و اعضائ هیات علمی دانشکده این امر تحقق یافت و کار خود را با پذیرش 12 دانشجو در مهر ماه 85 آغاز کرد. تاسیس این دو دوره یکی از برنامه های توسعه بلند مدت و بنیادی دانشکده ریاضی بوده است.

 

در حال حاضر دانشکده ریاضی با پیشینه 25 سال فعالیت آموزشی و پژوهشی دارای 16 نفر عضو هیأت علمی است, از این تعداد 2 نفر استاد  ,8 نفر دانشیار و 6 نفر استادیار می باشند .

 تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی در سال جاری 140 نفر ، کارشناسی ارشد 93 نفر و دکترا 53 نفر است.

کارشناسی : دو گرایش محض و کاربردی

کارشناسی ارشد ،گرایش محض: هندسه ، جبر و آنالیز ریاضی ، گرایش کاربردی : تحقیق در عملیات و آنالیز عددی و گرایش آمار ریاضی

 دکترا در دو گرایش محض و کاربردی


دفعات مشاهده: 2994 بار   |   دفعات چاپ: 675 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 37 بار   |   0 نظر