[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
اخبار ::
کمک آموزشی::
آموزش::
پژوهش::
معرفی افراد::
دانشجویان::
امکانات::
تسهیلات پایگاه::
::
هشتمین کنفرانس بین المللی
..
تالار افتخارات

AWT IMAGE

..
دفاعیه‌ها

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
آزمایشگاه مرجع ترمز

AWT IMAGE

..
سرویس های صنعتی
..
بازدید علمی

گزارش‌های بازدید دانشکده

..
منشور اخلاقی

AWT IMAGE

..
:: پایگاه اطلاعات سیر و حرکت ::

کاوش پایگاه اطلاعات سیر و حرکت

AWT IMAGE

  در این گزارش بررسی­های انجام شده در راستای کاوش پایگاه اطلاعات سیر و حرکت (پایگاه اطلاعات نرم افزاز گراف) جهت استخراج شاخص­های مفید در امر مدیریت تعمیر و نگهداری خط و زیربناهای فنی برای یک دوره 396 روزه ارائه می­شود. مهمترین شاخص مفید خطی که از این پایگاه داده قابل استخراج می­باشد، محاسبه تابع توزیع فراوانی متقاطع بار محوری- سرعت متوسط برای هر بلاک و در هر بازه­ی زمانی دلخواه می­باشد. بدین ترتیب که در هر بازه­ زمانی دلخواه بتوانیم تعیین کنیم که مثلا چند بار محوری 5، 10، 15، 20 و 25 تنی و با چه سرعت متوسطی از هر بلاک عبور کرده­اند. با محاسبه این تابع، محاسبه تابع توزیع فراوانی حاشیه­ای بار محوری یا سرعت عبوری امکان­پذیر خواهد بود، امکان طبقه­بندی دقیقتر خطوط راه­آهن فراهم می­شود و تعیین مدل زوال هندسه و اجزای خط میسر می­گردد و راه برای ارائه مدل هزینه تعمیر و نگهداری هموار می­شود. از این پایگاه داده، علاوه بر تابع توزیع فراوانی بار محوری-سرعت متوسط، می­توان نوع بوژی و بار غالب عبوری را تعیین نمود و در تعیین شاخص کیفیت خط، تحلیل زوال خط و خروج از خط مورد استفاده قرار داد.

  غیرهوشمند بودن نحوه وارد کردن اطلاعات این پایگاه داده باعث شده است که شاهد رکوردهای نامربوط، اشتباه و خالی زیادی در پایگاه اطلاعات باشیم. مناسب است که با تجدید نظر در نحوه ورود اطلاعات، صحت اطلاعات افزایش یابد و امکان در اختیار قرار گرفتن تابع توزیع فراوانی متقاطع بار محوری-سرعت متوسط، بوژی و بار غالب عبوری از هر بلاک در فاصله زمانی دلخواه برای اداره کل خط فراهم شود.

 

  واژه­های کلیدی: کاوش پایگاه داده سیر و حرکت، تابع توزیع فراوانی متقاطع بار محوری-سرعت متوسط بلاک، بوژی غالب، بار غالب، تناژ ناخالص عبوری.

 

 

ادامه: | 1 | 2
دفعات مشاهده: 7899 بار   |   دفعات چاپ: 1287 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 145 بار   |   0 نظر
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد. استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
Persian site map - English site map - Created in 0.16 seconds with 68 queries by YEKTAWEB 4570